• 1. stupeň

Zdravé zoubky 1.B

Dnes 7.3. měly děti projektovou hodinu - zdravé zoubky. Na této hodině jsme si vysvětlili, jak se máme správně starat o zoubky, seznámili jsme se s tématem, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, jak se jednotlivé zuby jmenují, co je zubní kaz a mnoho dalšího.

Zhlédli jsme pohádku Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek a pracovali jsme v interaktivním programu, kde jsme přiřazovali správné odpovědi.

Jako dárek děti dostaly samolepku do koupelny, která dětem každý den poradí, jak si správně čistit zoubky a taštičku s produkty péče o zoubky.

2.B V KNIHOVNĚ

Druháci opět navštívili knihovnu. Tentokrát si poslechli příběh a dokonce udělali pár úkolů. Odměnou jim byla krátká pohádka O Krtečkovi a knihovnická jednička.

Návštěva knihovny - 1.B

Dnes děti opět navštívily knihovnu. S paní knihovnicí se hezky pozdravily básničkou. Paní knihovnice jim přečetla další pohádku. Do sešitů, které dostaly na začátku roku, malovaly obrázky a dnes za ně dostaly samolepku.

Děti měly možnost si prohlédnout knížky, které pro ně byly připraveny a na závěr zhlédly pohádku o krtečkovi a rozloučily se básničkou.

DALŠÍ NÁVŠTĚVA KNIHOVNY ŽÁKŮ Z 2. A

Děti milují čtení příběhů. Kdo pozorně poslouchal, neměl problém řešit úkoly zadané paní knihovnicí. Všechny děti dávaly pozor a téměř bez chyb splnily všechny pracovní listy.

Ze života 4.B

Máme za sebou 1.pololetí letošního školního roku a za námi jsou i jarní prázdniny. Zažili jsme toho spolu docela dost. Navštívili jsme knihovnu na Vajgaře, kde jsme si povídali o vodě, i badatelskou knihovnu v muzeu, kde jsme se dozvěděli něco o našem městě i o způsobu práce badatelů. Někteří z nás se převlékali za filmové postavy nebo zástupce států. Zúčastnili jsme se všech akcí pořádaných ve škole (divadlo, kola) i představení Karneval zvířat. Poslední den před Vánoci jsme si vyměnili dárky a zahráli různé hry. Na fotografiích je také ukázka naší práce z hodin pracovních činností. Papírové modely vláčků pro nás nebyly úplně jednoduché. Také jsme ukončili plavecký výcvik.

Co nám asi přinese zbytek školního roku ? Necháme se společně překvapit.

Kurz bruslení 1.A, 1.B

9. února se děti prvních tříd zúčastnily 1. hodiny kurzu bruslení. I přes pády se děti nevzdaly a zkoušely to pořád znova.

Věřím, že dalšími hodinami se děti budou zdokonalovat a ke konci kurzu budou všichni umět skvěle bruslit.

• leden 2024

Cesta za pokladem

Dnes se 2. skupina z 1.B vydala k pokladu. Po předání vysvědčení děti dostaly mapu a musely vyluštit místo, kde poklad najdou. Vydali jsme se cestou po škole, abychom našli náš cíl.

Děti během roku sbíraly bodíky a za ty si mohly vzít několik věcí z pokladu. Čím více bodů děti získaly, tím více si mohly vzít věcí. V cíli našly truhlu s pokladem, vysvědčení se zvířátky a sušenky.

Věřím, že si děti tento den užily.

• leden 2024

NOVOROČNÍ BOJOVKA

Děti z 2. A a z 1. B z druhé skupiny se svými rodiči dorazily v neděli odpoledne (14.1.) do cíle bojovky. Cíl zjistily z 5 úkolů. Ze společné fotky je poznat, kde se neformální setkání odehrálo.

Jako odměna za vyluštění bylo opékání špekáčků a malý dárek jako vzpomínka na tuto akci.

Vánoční besídka v 1. B (ve 2. skupině) a v 2. A

Zpívání na schodech naladilo děti do vánoční nálady. Prvňáčci a druháčci si rozdali dárky od Ježíška, posvačili cukroví, vypili čaj a společně se podívali na vánoční pohádku o sobíkovi. Společnost jim dělala i psí kamarádka fenka Kessy.

PŘEDVÁNOČNÍ TÝDEN U DRUHÁKŮ

V posledním týdnu před Vánoci čekaly třídu 2.B samé zajímavé věci.

Ve čtvrtek se vydali do města na výstavu betlémů, kde mimo jiné viděli i školní betlém, který pomáhali vytvářet. Poté je čekal dětský program v klášterním kostele sv. Kateřiny. Paní katechetka Marie Petrů si s dětmi povídala o Vánocích, Betlémě i předvánočním čase.

V pátek si pro děti v rámci projektu 8+1 (nyní už 9+2) připravili deváťáci skvělé soutěže. Všechny čekala tombola s drobnými dárečky, které si s radostí odnesli. Společně strávený čas si obě třídy velice užily.

Druháci všem přejí krásně prožité Vánoce a šťastný nový rok.

Procházka vánočním městem

Ani ti, co nebruslili, nepřišli zkrátka. Procházka vánočním městem s perníčky za odměnu.

BESIP

Dnes děti navštívil profesionální biker Lukáš Müller z RideWheelu. Nejenže jim ukázal skvělé triky, které umí, ale poučil děti o bezpečnosti na kole. Vysvětlil jim, co musí mít na sobě cyklista a jaké všechny doplňky musí mít děti, aby v bezpečí mohly nasednou na kolo a jezdit.

Lukáš dával dětem mnoho úkolů, za které si vždy vysloužily odměnu. Poznávaly dopravní značky, zopakovaly si důležitá telefonní čísla, zacvičily si a nechyběla ani obrovská podpora dětí při závodu na čas.

ŠKOLA NARUBY

Žáci 1.A se zúčastnili v rámci projektu ŠKOLA NARUBY besedy se spisovatelem pohádek pro děti.