• 2. stupeň

Dějepisná dílna

Žáci se seznámili se způsoby placení od pravěku až po novověk. Naučili se rozpoznávat všechny významné mince naší historie.

Velikonoční workshop v muzeu, 7.A

Dne 19.3. si třída 7.A mohla vyzkoušet quilling nebo také papírový filigrán.Je to výtvarná technika využívající proužků papíru, které jsou stáčeny a formovány do požadovaného tvaru.Ve výsledku může díky správné kompozici jednotlivých tvarů vzniknout krásný a originální obrazec, třeba s velikonoční tématikou.

Práce s papírem vyžadovala velmi jemnou motoriku a děti si odnesli své opravdu originální výtvory domů.

Měření délky v 6. třídách

V hodině fyziky si mohli žáci 6.A a 6.B prakticky vyzkoušet měření různých délek, aby si lépe představili jednotlivé převody jednotek.

• prosinec 2023

RUSALKA VE STÁTNÍ OPEŘE

Žáci osmé a deváté třídy se vydali do Prahy do divadla. Nejprve pro ně byla připravená komentovaná prohlídka Státní opery, kde byla zopdovězena spousta zvídavých otázek. Poté zhlédli představení Rusalka od Antonína Dvořáka.

Ačkoli to byl pro mnohé náročný umělecký zážitek, byl zároveň velice silný a jedinečný.

• listopad 2023

Filmová postava

V rámci aktivity školního parlamentu si žáci připravili již druhý projektový den. Tentokrát na téma „filmová postava“. Kostýmy byly velmi povedené.

Všem, kteří se zúčastnili, patří velké díky!

• 15.11.2023

Sportovní den 6. ročník

Dne 15.11. se v rámci sportovního dne žáci 6.ročníku zúčastnili rehabilitačního cvičení ve Fitku Eden. Tam se seznámili se cviky na správné držení těla při různých činnostech.

V kuželkárně si pak v družstvech zahráli kuželky na body.