• Úspěchy a aktivity žáků

• Country tance

• 22. 1. 2023

COUNTRY LITTLE STARS A JEJICH ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ

Country hvězdičky zazářily v  semifinále soutěže Česko se hýbev Českých Budějovicích. Obsadily druhé místo. Užily si atmosféry. V tréninku nepoleví a budou se pilně připravovat na další akce, které mají v letošním školním roce ještě před sebou.

• leden 2023

ŽÍTEČ 21. 1. 2023 - ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ

Tanečníci poprvé v letošním školním roce roztančili sál na Mysliveckém plese v Žíteči. Předtančení s názvem „Alenka v říši divů“ roztleskalo přihlížející. Děvčata a dva chlapci se snažili a vystoupení se jim opravdu povedlo. Byla to dobrá zkušenost, kterou využili na soutěži Česko se hýbe v Českých Budějovicích.

• září 2022

SOUSTŘEDĚNÍ TANEČNÍKŮ NA PECÁKU 9. – 11. 9. 2022

Rok uběhl jako voda a tanečníci z kroužku country tanců vyrazili opět na Jemčinu do Penzionu Pecák. Odvážnější a zkušenější jeli na kolech, ostatní děti dopravili rodiče až na místo.

Cílem našeho soustředění bylo nové předtančení s názvem Alenka v říši divů. Úkol byl splněn. Teď už jen budou tanečníci pilovat kroky. Kromě tohoto předtančení si děti zopakovaly taneček s plachtou nazvaný Moře.

V sobotu odpoledne si všichni pobyt zpestřili výletem na kolech. Dorazili až na Kařtejn (nebo také Karštejn) a Metel. Bývalý pan učitel naší školy dal dětem odborný výklad.

Budeme se těšit, že si podobnou akci zopakujeme i příští rok.