• Aktivity žáků

• Country tance

SEMINÁŘ NA 4. ZŠ

O víkendu (1. – 3. 3.) se opět po roce ozývaly z tělocvičny písničky v rytmu country.

Děti tančily, soutěžily, hrály hry. V sobotu šly na oběd do restaurace, kde si užily sváteční atmosféru.

Sjely se děti ze 3 tanečních souborů a předvedly svá vystoupení. Country Little Stars obohatili svou sbírku o další pohár.

Mezi dětmi panovala kamarádská atmosféra, vznikla nová přátelství. Všichni se už teď těší na další setkání.

• leden 2024

SEMIFINÁLE – ČESKO SE HÝBE

Děti ze „čtyřky“ vyrazily na semifinále soutěže Česko se hýbe do Českých Budějovic. Pro některé děti to byla první zkušenost. Tréma byla sice na dětech vidět, ale předvedly dobrý výkon.

Domů si odvezly medaile.

• leden 2024

VYSTOUPENÍ NA PLESE V ŽÍTEČI

Tanečnici a tanečnice z kroužku CT (Country hvězdičky) vystoupili v tomto školním roce poprvé na veřejnosti. Předvedli obě svá předtančení - Když hvězdičky tančí a Moře. Diváci na plese v Žíteči ocenili děti bouřlivým potleskem. Obě vystoupení se dětem podařila.

Byla to pro děti veliká příležitost vystoupit před obecenstvem před soutěží Česko se hýbe v Českých Budějovicích, které se zúčastní již 28. ledna.

• září 2023

SOUSTŘEDĚNÍ TANEČNÍKŮ Z KROUŽKU COUNTRY TANCŮ NA PECÁKU (8. - 10. 9. 2023)

Rok s rokem se sešel a tanečníci ze "čtyřky" opět vyrazili na Pecák, který se ukrývá uprostřed lesů na Jemčině. Děti se naučily nové předtančení s názvem "Když hvězdičky tančí". Nejen v rytmu country děvčata a dva chlapci protančili celý víkend.

Víkend nebyl jen o tanci, ale i o poznávání krás přírody a seznámení se s trochou historie. V sobotu odpoledne všichni společně vyrazili (děti a někteří rodiče) pěšky lesem k Jezevčímu vrchu. Nechyběly ani zajímavé historické informace. Počasí bylo letní a všichni si užili slunečních paprsků a tropických teplot.

Hlavní náplní byl tanec a nové předtančení. Teď už jen zbývá pilně trénovat kroky nového vystoupení, aby se tanečníci mohli zúčastnit předtančení na plese, soutěže a udělat radost i na jiných akcích, které je v tomto školním roce čekají. Mise splněna.