• 1. stupeň

Velikonoce ve 2. A

Velikonoční zajíček schoval dětem velikonoční vajíčka. Místo, kde je děti mohly najít, zjistily děti z velikonoční bojovky. Všechny děti úkoly z bojovky vyluštily a své vajíčko a sladkou odměnu našly. 🐣

fotolabum

Velikonoční bojovka - hledání vajíček

Děti pomáhaly zajíčkovi hledat ztracená vajíčka, ale nebylo to tak snadné.

Děti musely vyluštit úkoly, aby zjistily, kde je mají hledat. Počítaly příklady a každý správný výsledek ukrýval písmenko. Když všechny příklady vypočítaly, vyšly jim 2 slova, kde zajíček vajíčka ztratil. Poté děti hledaly vajíčka na místě, kam je dovedla poskládaná písmena (školní hřiště). Každý našel jedno vajíčko a donesl ho zpátky nešťastnému zajíčkovi. Po dohodě se zajíčkem si děti vajíčka mohly nechat a otevřít si je. Uvnitř vajíček měly překvapení.

Na závěr děti řekly básničku a koledy, aby zajíčka rozveselily.

fotolabum

NÁVĚTĚVA DĚTÍ Z MŠ

Ve středu 20.3. se k nám do třídy přišly podívat děti z MŠ. Prvňáčci byli nadšeni, že mohou ukázat vše, co se ve škole naučili.

Ukázali jim, jak umí číst, psát a počítat. I děti z MŠ se připojily. Některé děti poznávaly písmenka. Společně spočítali příklady na interaktivní tabuli. Naučili se básničku O zajíčkovi a za odměnu si mohli zajíčka vybarvit a odnést domů. Od prvňáčků dostaly děti z MŠ vymalovanou kraslici, sloníky a diamanty z truhly pokladů.

Věřím, že se děti z MŠ nemohou dočkat, až i oni budou chodit do školy a naučí se vše, co jim prvňáčci předvedli.

WORKSHOP V MUZEU

Děti z 2.B se vydaly na velikonoční výtvarný workshop do jindřichohradeckého muzea. Zase si zkusily něco nového a vytvořily si velikonoční přáníčka. A protože by byla škoda nevyužít krásného jarního počasí, absolvovaly ještě procházku na zámek, o kterém se nedávno učily.

Zdravé zoubky 1.B

Dnes 7.3. měly děti projektovou hodinu - zdravé zoubky. Na této hodině jsme si vysvětlili, jak se máme správně starat o zoubky, seznámili jsme se s tématem, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, jak se jednotlivé zuby jmenují, co je zubní kaz a mnoho dalšího.

Zhlédli jsme pohádku Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek a pracovali jsme v interaktivním programu, kde jsme přiřazovali správné odpovědi.

Jako dárek děti dostaly samolepku do koupelny, která dětem každý den poradí, jak si správně čistit zoubky a taštičku s produkty péče o zoubky.

2.B V KNIHOVNĚ

Druháci opět navštívili knihovnu. Tentokrát si poslechli příběh a dokonce udělali pár úkolů. Odměnou jim byla krátká pohádka O Krtečkovi a knihovnická jednička.

Návštěva knihovny - 1.B

Dnes děti opět navštívily knihovnu. S paní knihovnicí se hezky pozdravily básničkou. Paní knihovnice jim přečetla další pohádku. Do sešitů, které dostaly na začátku roku, malovaly obrázky a dnes za ně dostaly samolepku.

Děti měly možnost si prohlédnout knížky, které pro ně byly připraveny a na závěr zhlédly pohádku o krtečkovi a rozloučily se básničkou.

DALŠÍ NÁVŠTĚVA KNIHOVNY ŽÁKŮ Z 2. A

Děti milují čtení příběhů. Kdo pozorně poslouchal, neměl problém řešit úkoly zadané paní knihovnicí. Všechny děti dávaly pozor a téměř bez chyb splnily všechny pracovní listy.

Ze života 4.B

Máme za sebou 1.pololetí letošního školního roku a za námi jsou i jarní prázdniny. Zažili jsme toho spolu docela dost. Navštívili jsme knihovnu na Vajgaře, kde jsme si povídali o vodě, i badatelskou knihovnu v muzeu, kde jsme se dozvěděli něco o našem městě i o způsobu práce badatelů. Někteří z nás se převlékali za filmové postavy nebo zástupce států. Zúčastnili jsme se všech akcí pořádaných ve škole (divadlo, kola) i představení Karneval zvířat. Poslední den před Vánoci jsme si vyměnili dárky a zahráli různé hry. Na fotografiích je také ukázka naší práce z hodin pracovních činností. Papírové modely vláčků pro nás nebyly úplně jednoduché. Také jsme ukončili plavecký výcvik.

Co nám asi přinese zbytek školního roku ? Necháme se společně překvapit.

Kurz bruslení 1.A, 1.B

9. února se děti prvních tříd zúčastnily 1. hodiny kurzu bruslení. I přes pády se děti nevzdaly a zkoušely to pořád znova.

Věřím, že dalšími hodinami se děti budou zdokonalovat a ke konci kurzu budou všichni umět skvěle bruslit.

• leden 2024

Cesta za pokladem

Dnes se 2. skupina z 1.B vydala k pokladu. Po předání vysvědčení děti dostaly mapu a musely vyluštit místo, kde poklad najdou. Vydali jsme se cestou po škole, abychom našli náš cíl.

Děti během roku sbíraly bodíky a za ty si mohly vzít několik věcí z pokladu. Čím více bodů děti získaly, tím více si mohly vzít věcí. V cíli našly truhlu s pokladem, vysvědčení se zvířátky a sušenky.

Věřím, že si děti tento den užily.

• leden 2024

NOVOROČNÍ BOJOVKA

Děti z 2. A a z 1. B z druhé skupiny se svými rodiči dorazily v neděli odpoledne (14.1.) do cíle bojovky. Cíl zjistily z 5 úkolů. Ze společné fotky je poznat, kde se neformální setkání odehrálo.

Jako odměna za vyluštění bylo opékání špekáčků a malý dárek jako vzpomínka na tuto akci.