• Projektové vyučování

• 5.12.2023

Projektové vyučování - Mikulášská matematika a český jazyk

Dnes měla třída 1.B výuku zajímavou formou. V českém jazyce a matematice děti opakovaly učivo. Všechny úkoly byly na téma Mikuláš a čerti. Pracovní listy vyplňovaly ve dvojicích a také si je mohly odnést domů.

• 31.10.2023

Projektová hodina - Halloweenská matematika

Dnes 31.10. děti z druhé skupiny v 1.B oslavily původně keltský lidový svátek Halloween. Některé děti přišly do školy tématicky oblečeny za čarodějnice, čaroděje a další příšerky.

Matematiku jsme oživili různými halloweenskými aktivitami. Počítali jsme dýně, přiřazovali dýňová semínka, skládali obrázky od nejmenšího po největší a další aktivity. Konec děti zhodnotily dýněmi, které musely prosvítit, abychom viděli, jak se jim projektová hodina líbila.

Na závěr děti dostaly sladkost a spolu jsme se podívali na krátkou pohádku o Halloweenu.

• září 2023

PROJEKTOVÝ DEN VE DRUHÝCH ROČNÍCÍCH

Pohádek není nikdy dost. Klasické pohádky - Perníková chaloupka, Tři prasátka a Sněhurka a 7 trpaslíků - zaměstnaly děti celé dopoledne.

Výtvarné aktivity a pohybové hry šly dětem skvěle. Trochu zapeklité bylo skládání perníkové chaloupky a puzzle obrázků z pohádek, ale společnými silami to děti také zvládly.

Všichni si zasloužili sladkou odměnu. I paní učitelka, která se na chvíli proměnila v pohádkovou babičku, která dětem pohádky četla.