• Školní družina / klub

• 14.3.2024

Aquashow

Ve čtvrtek odpoledne dne 14.3.2024 školní družina navštívila u sv. Floriána Aquashow. Vodní fontána nabízí nádhernou podívanou na obrazovce tvořené kapkami padající vody v kombinaci se světelnými efekty a videoprojekcí za doprovodu hudby.

Byl to úžasný zážitek, děti byly nadšené a moc se jim to líbilo!

Ranní družina

V únoru se ranní družina naší školy nesla ve znamení kreativity a sdílení radostí. Každé ráno, kdy se děti z různých tříd scházejí, vytváříme prostor pro nezapomenutelné chvíle zábavy a vytváření nových přátelství.

Nepostradatelnou součástí našich ranních setkání je čas na společné povídání, kdy děti v kruhu sdílí své pocity, očekávání a radosti z nadcházejícího dne. Tento rituál posiluje pouta mezi dětmi a umožňuje jim projevit své myšlenky, emoce v bezpečném prostředí. Ranní družina není pouze o aktivitách, ale také o vytváření příjemného času pro všechny. A je tak pěkným startem nového školního dne.

Karenval

Tak jako každý rok, uspořádala školní družina karneval.

Všichni jsme se těšili, až se opět budeme moci po roce obléknout do krásných karnevalových kostýmů. V zrcadlové místnosti jsme tančili a soutěžili.

Na závěr si děti odnesly sladké odměny. Karneval jsme si užili a těšíme se zase za rok!

• leden 2024

kouzelník Pet

Ve čtvrtek 4.1.2024 k nám zavítal do školní družiny kouzelník Pet. Jeho vystoupení bylo poutavé, plné kouzel a triků, které s úžasem děti sledovaly a snažily se přijít na to, jak to ten kouzelník dělá! Během vystoupení si kouzelník vybral několik dobrovolných asistentů.

Věříme, že děti si z představení odnesly nevšední zážitky a ještě dlouho budou přemýšlet nad tajemstvím triků a kouzel, které měly možnost zhlédnout!

• listopad 2023

Emongo v ŠD

V pátek 24.listopadu k nám do školní družiny zavítala africká skupina EMONGO, konkrétně z Konga.

V tělocvičně školy nás její členové naučili své písně i tance a dozvěděli jsme se mnoho informací o Africe.
                Např.: jaká žijí v Kongu zvířata, jaké mají oblíbené národní jídlo, ale nejzajímavější pro děti bylo povídání o škole, kdy se dozvěděly, že jedna paní učitelka má na starosti až 90 dětí a ve školách se běžně používají tělesné tresty.

Školu mohou navštěvovat pouze děti rodičů, kteří platí školné. Školní družina odpoledne není a ve škole nemají obědy. V rámci diskuse se děti mohly zeptat na vše, co je zajímalo o této vzdálené zemi.
                Atmosféra byla prostě úžasná!

• 19.10.2023

Drakiáda

Ve čtvrtek 19.10.2023 se všechna oddělení školní družiny sešla na školním hřišti, kde se konala Drakiáda. Počasí bylo krásné i slabý vítr nám přišel na pomoc vznést draky do oblak. Opět děkujeme třídě 8.A za spolupráci.

• 5.10.2023

Opékání špekáčků

Dne 5.10.2023 jsme v družině využili krásného dne a naplánovali naši první společnou akci - opékání špekáčků.

Všichni jsme si pochutnali, ať už to byly špekáčky, marshmallows nebo jen opečený rohlík. Starší žáci pomáhali s opékáním a zábavou pro mladší děti.

Děkujeme za spolupráci, skvělé nasazení a báječnou atmosféru třídě 8.A. Děkuji také všem vychovatelům za výbornou spolupráci.