• Novinky

• Pravidla pro přítomnost žáků 6., 7. a 8. ročníku v době od 8. 6. do 30. 6. 2020

Následující informace mají zatím charakter předpokládaných aktivit. Konečná podoba organizace červnového otevření škol záleží na počtu přihlášených žáků a také na pokynech MŠMT, které jsou pro nás závazné.

Čas, který stráví společně žáci s učiteli, bychom rádi naplnili konzultacemi ve vybraných předmětech. Konzultace plánujeme na 2 - 4 dny v týdnu.

• Přítomnost žáků ve škole je dobrovolná.
              • Nadále pokračuje distanční vzdělávání.
              • Přítomný může být pouze ten žák, jehož rodiče vyplní a podepíší čestné prohlášení a přihlášku.
              • Abychom mohli připravit rozpis konzultací, žádáme rodiče, aby přihlášku odevzdali ve škole do 2. 6. 2020 do 12:00.
              • Přihlášku a čestné prohlášení můžete stáhnout ZDE, v písemné podobě je k dispozici v sekretariátu školy.
              • Přihlášku a čestné prohlášení můžete doručit emailem – sperlova@4zsjh.cz, osobně, poštou.
              • Při doručení emailem přinese žák originál s podpisem rodiče dne 8. 6. 2020 do školy.

Dodržte prosím určené termíny.

• Počet dnů v týdnu pro konzultace bude stanoven podle počtu přihlášených žáků a podle počtu skupin.
              • První konzultační den se uskuteční dne 8. 6. 2020
              • Nejdéle 5. 6. 2020 bude na webových stránkách školy zveřejněn počet skupin a program konzultací pro jednotlivé skupiny.

Předpokládaná organizace dne ve škole

• 7:30-8:00 příchod do školy, vstup do šaten, žáci se přezují a odcházejí do určených tříd.
              • Konec aktivity ve 13:00.
              • Žáci mohou obědvat ve školní stravovně.
              • Přihlásit oběd je nutné do 5. 6. do 10:00 (Strava.cz, telefonicky – 384 323332).
              • Skupině žáků bude určena jedna učebna.
              • Předpokládaná náplň dne – třídnická hodina a konzultační hodiny – český jazyk, matematika, anglický jazyk, německý jazyk, případně další předměty.
              • Vyučující 2. stupně se mohou u skupin žáků střídat.
              • Žáci přichází do školy s 2 rouškami a pytlíkem (krabičkou) na uložení použité roušky.
              • Škola má pro žáky připravené ochranné štíty.
              • Ve škole budou dodržována všechna hygienická opatření.
          • Dnes se otevřela naše škola žákům prvního stupně

25. 5. 2020

Dnes se otevřela naše škola žákům prvního stupně.

Do školy přišlo 89 žáků, kteří jsou rozděleni do 8 skupin.

Práce v dětských skupinách je rozdělena do dvou bloků – dopoledního a odpoledního.

Distanční výuka žáků pokračuje. Žáci přítomní ve škole plní zadané úkoly spolu s učitelkami, asistentkami pedagoga a vychovatelkami.

V době od 11:00 do 12.30 obědvají žáci po jednotlivých skupinách ve školní jídelně.

Po celou dobu pobytu žáků ve škole jsou dodržována všechna hygienická opatření.

• Provoz školy od 25. 5. 2020 – dětské skupiny(DS) pro žáky 1. stupně ZŠ

Vypracováno podle metodického pokynu MŠMT ČR - zde

1. Provoz DS v pracovní dny 8:00 - 16:00, učebny školy.
              2. Škola bude otevřena od 7:30, žáci budou vstupovat do školy jednotlivě.
              3. Žáci si přinesou 2 roušky + igelitový sáček (plastovou uzavíratelnou krabičku) na použitou roušku.
              4. Ve škole budou žáci používat při práci v DS plastový ochranný štít. Štíty a jejich dezinfekci zajistí škola.
              5. V době od 25. 5. 2020 bude jídelna připravovat obědy. Obědy budou vydávány od 10:30 do 12:30.
              6. Oběd přihlaste od 18.-5. do 21.5. (14:00) – Strava.cz nebo telefonem 384 323332.
              7. Pro účast dítěte v DS musí zákonný zástupce vyplnit a podepsat čestné prohlášení s přihláškou dítěte do DS - Přihláška, čestné prohlášení.
              8. Denní činnost DS je rozdělena do dvou částí – dopolední ( 8:00- 12:30) a odpolední (12:30-16:00). Děti budou do skupin rozdělovány podle účasti v činnosti DS, ne vždy podle tříd a ročníků.
              9. Toto prohlášení a přihlášku je nutné odevzdat do školy do 18. 5. 2020 (mailem, osobně). Při doručení emailem přinese žák podepsaný originál 25. 5. 2020.
              10. Odchod dítěte ze školní skupiny v odpolední části bude možný v těchto časech - 14:00, 15:00, 16:00.