• 1. stupeň

• leden 2023

Knihovna - 2.A

18.1. žáci 2.A navštívili knihovnu na sídlišti Vajgar. S paní knihovnicí besedovali na téma - Známé české pohádky a jejich autoři.

• leden 2023

5.A v knihovně - téma Recenze knih

VÁNOČNÍ BESÍDKA V 1.A

Dnešek byl pro děti plný zážitků. Ráno děti navštívily výstavu vánočních stromečků v muzeu, na cestu zpět do školy se posilnily pizzou, navštívily psí kamarádku Kessy, ve škole slavnostně posvačily a rozdaly si dárečky od Ježíška. Přejeme všem KRÁSNÉ VÁNOCE.

Návštěva kostela – 3.A a 3.B

V pondělí 19.12. se žáci třetích tříd vydali na návštěvu kostela Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci.

V kostele jsme se dozvěděli zajímavé informace od paní Petrů, která nás jím provedla. Na kůru, kam jsme vyšli po točitých schodech, už na nás čekala paní učitelka Kubová. Ta nám ukázala varhany a také nám na ně zahrála.

Pro všechny to byl pěkný zážitek a už se všichni moc těšíme na Vánoce.

Namaluj si svůj betlém - 2. B

Žáci 2.B se aktivně zapojili do workshopu v muzeu - Namluj si svj betlém.

Muzeum Jindřichohradecka - 4.A

Ve středu 30.11.2022 se třída 4.A zúčastnila vánoční dílny v Muzeu Jindřichohradecka.

Děti si vyrobily vlastní barvy z přírodních zdrojů podle starých středověkých receptur.

Potom společně namalovali betlém a nainstalovali ho v křížové chodbě minoritského kláštera ve Štítného ulici.

Přijďte se podívat po celý zbytek Adventu.

Předvánoční návštěva 1. A v knihovně

V duchu Vánoc byla vedena beseda v knihovně. Děti si vyrobily štědrovečerního kapra, přečetly si básničku a podívaly se na pohádku. Měly i možnost vyměnit si zapůjčené knihy. Další beseda bude v lednu.

Tvoření na Mikuláše a vánoční výzdoba ve 4.B

VYSTOUPENÍ NA VÁNOČNÍCH TRZÍCH

Součástí vánočních trhů bylo i vystoupení dětí z MŠ i ZŠ. Ze 4.ZŠ zazpívaly děti z 1. ročníků. S vystoupením jim pomohly i 2 děti z osmé třídy. Jejich paní třídní učitelky nacvičily s dětmi 3 písničky (Cink, cink, Světové Vánoce a Vánoční modlitbičku). Poslední píseň přihlížející dojala.

Vánoční písně všech vystupujících podtrhly vánoční atmosféru.