• 1. stupeň

Pracovní činnosti ve 4. B - stolování

Velikonoční výtvarná dílna - 5.ročník

Exkurze v Landfrasově tiskárně 4.B

Vzpomínka na exkurzi v Landfrasově tiskárně - tisk z výšky a výroba rámečků k obrázkům....

Návštěva 2.A v knihovně

Předvelikonoční beseda v knihovně byla velice zajímavá. Děti se do besedy zapojily a dramatizivaly pohádku. Všem se to moc líbilo, ani se dětem nechtělo z knihovny odejít. Náš nový žák Nikita, který přijel z Ukrajiny, se také zapojil. Paní knihovnice měla pro Nikitu úkoly v rodném jazyce.

Velikonoční dílny - 3. ročník

1. aprílový den se třídy 3.A a 3.B zúčastnily tvoření ve Velikonoční dílně v Muzeu Jindřichohradecka.

Ozoboti ve výuce 2.A.

Pro děti z 2.A bylo nachystané překvapení v podobě malých robotů OZOBOTŮ. Nejdříve se s nimi seznámily, pak jim byl vysvětlen postup pro pohyb = naprogramování, a pak už to mohlo začít. Každý žák si vymyslel trasu pomocí kódů a vypustil svého ozobota na dobrodružnou cestu.

Dětem se to moc líbilo, a proto si to v nejbližší době budou moci vyzkoušet ještě jednou. Doplníme o informace, kde všude se mohou roboti různých druhů objevit a kde nám v běžném životě mohou pomáhat.

Velikonoční tvoření 1. ročník

Žáci MŠ navštívili prvňáky

Ve dnech 31. 3. a 1. 4. navštívili  žáci z předškolních tříd mateřské školy naše prvňáky. Společně si formou her vyzkoušeli  počítání, psaní a společně si zazpívali. Některé  děti jsme již potkali při zápisu nanečisto. Všichni   se těší na opravdový  zápis do první třídy 5.4.

Bruslení 1. ročník

Žáci prvního ročníku ukončili ve středu 30.3.2022 kurz bruslení. V sedmi lekcích si buď osvojovali základy bruslení, nebo se zdokonalovali pod vedením profesionálních trenérů.

ACET preventivní program - Bolest jménem šikana

Žáci 5. B se snaží pracovat na kvalitě třídního kolektivu, především na vzájemných vztazích. Doufáme, že i tento program jim na jejich cestě pomůže.

Bezpečnost silničního provozu - 1. ročník

Opět po dvou letech začaly probíhat na naší škole přednášky Policie ČR. V prvních a druhých ročnících probíhali žáci velmi důležité téma Bezpečnost silničního provozu.

• únor 2022

Hvězdárna a planetárium prof. Františka Nušla

Žáci 3. 4. a 5. ročníku navštívili Hvězdárnu a planetárium prof. Františka Nušla na sídlišti Hvězdárna.

• únor 2022

Jsme parta, druhé ročníky - ACET

Po mnohokrát  odloženém termínu se dočkali i žáci druhých ročníků svého preventivního programu. Všichni prožili skvělé dvě hodiny her, vyprávění  a spolupráce. Doufejme, že si děti  opravdu na závěr mohly říci: "JSME PARTA."

• leden, únor 2022
            • leden 2022

Minimální preventivní program

V lednu  a únoru proběhly další preventivní aktivity, které zajišťuje organizace ACET. V 3. ročnících to bylo Pozor nebezpečí,  ve  4. ročnících Plavba po moři,  v 8. třídách Přátelství a láska a v  8.B  ještě Poruchy příjmu potravy. 9. třídy  si prožily témata Kult krásného těla a Hrdinství.