• 2. stupeň

Fyzika v 6.A a 6.B

V hodině fyziky si žáci 6. A a 6.B prakticky vyzkoušeli měření různých délek. Názorné ukázky jim měly pomoci představit si jednotlivé vzdálenosti, aby se jim snáze převáděly jednotky.

Přírodopis v 9.A a 9.B

Modelace tektonických poruch zemské kůry.

• leden 2023

Hudební výchova 6.B, 7.A (Tři králové)

Živý betlém 8.A

Žáci 8.A nastudovali pod vedením paní A. Heřmánkové divadlení hru Živý betlém, kterou přiblížili spolužákům z 1. stupně příběh související s narozením Ježíše Krista. Připravili si také krádné kostýmy a kulisy.

Hra měla veliký úspěch a dočkala se několika repríz. Předtsavení vždy končilo velkým potleskem a uznáním diváků. Žáci si za své herecké výkony, odvahu a vytrvalost zaslouží poděkování a pochvalu.

Děkujeme všem účinkujícím

Floristický workshop - 7.A

Dne 21.12. se žáci třídy 7.A zúčastnili floristického workshopu ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou. V rámci projektu s názvem IKAP si vytvořili krásné vánoční svícny z přírodních materialů. Studenti tak získali ucelený obraz výroby dané dekorace od samotné přípravy materiálu až po finální zhotovení díla. Formou názorných ukázek se seznámili jak s estetickými, tak technickými zákonitostmi floristické tvorby.

7.B - využití 3D tisku ve fyzice - hledáme těžiště

Výtvarná dílna „Grafika“ – 8.A

V pátek 2. prosince se žáci 8.A zúčastnili workshopu na téma „Grafika“ v Muzeu fotografie a MOM v J. Hradci. Nejprve si prohlédli výstavu dřevorytů výtvarnice Alice Kosíkové a seznámili se s tiskařskými technikami. Potom si pod vedením této výtvarnice vytvořili vlastní výtvarné dílo – linoryt.