• 2. stupeň

• červen 2024

HUDEBNÍ EXKURZE

Nejprve žáci 8.A a poté žáci pátých ročníků měli možnost dozvědět se něco nového o největším hudebním nástroji. Vydali se do kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde jim paní učitelka ukázala varhany.

Zjistili, jak fungují, poslechli si ukázky, mohli nahlédnout do míst, kam by se jinak nedostali. Nakonec si mohli něco málo i vyzkoušet. Mnozí byli velice překvapeni, jak složitý nástroj vlastně varhany jsou.

• červen 2024

Dobrodružství s technikou

Žáci devátých ročníků podnikli cestu do Českých Budějovic na zážitkový den - Dobrodružství s technikou, kde si mohli vyzkoušet novinky i věci tradiční.

• 25.5.2024

MS v ledním hokeji

Někteří žáci druhého stupně se zúčastnili jedinečného zájezdu do Prahy na jeden ze zápasů mistrovství světa v hokeji, a to Norsko - Velká Británie.

• květen 2024

8.A a 7.B - Bádání a šifrování v přírodopis - OP JAK Inovativní vzdělávání

Projektový den 8.A a 7.B - Bádání a šifrování v přírodopisu - témata: spotřeba vody, první pomoc, ptactvo, bádání s přírodninami.

• květen 2024

Exkurze do Památníku Terezín

Někteří žáci 8. a 9. ročníků se 2. května zúčastnili exkurze do Památníku Terezín. Absolvovali komentovanou prohlídku Malé pevnosti a navštívili Muzeum ghetta.

• 30.4.2024

Terezín

Žáci devátých ročníků zhlédli filmové představení jako motivaci a přípravu na plánovanou exkurzi do koncentračního tábora v Terezíně.

• duben 2024

Kostelecké uzeniny

V měsíci dubnu navštívila třída 9. A závod Kosteleckých uzenin. Žáci zde absolvovali exkurzi ve výrobním provozu i ochutnávku výrobků.

• duben 2024

Pracovní činnosti v 6.B

Během pracovních činností v průběhu dubna se vyskytla příležitost pomoci na školním pozemku. Na čerstvém vzduchu a příjemném dubnovém sluníčku pomáhali žáci 6.B posbírat popadané větve.

Dějepisná dílna

Žáci se seznámili se způsoby placení od pravěku až po novověk. Naučili se rozpoznávat všechny významné mince naší historie.

Velikonoční workshop v muzeu, 7.A

Dne 19.3. si třída 7.A mohla vyzkoušet quilling nebo také papírový filigrán.Je to výtvarná technika využívající proužků papíru, které jsou stáčeny a formovány do požadovaného tvaru.Ve výsledku může díky správné kompozici jednotlivých tvarů vzniknout krásný a originální obrazec, třeba s velikonoční tématikou.

Práce s papírem vyžadovala velmi jemnou motoriku a děti si odnesli své opravdu originální výtvory domů.

Měření délky v 6. třídách

V hodině fyziky si mohli žáci 6.A a 6.B prakticky vyzkoušet měření různých délek, aby si lépe představili jednotlivé převody jednotek.